Капитанът на Ливърпул Дожрадн Хендерсън  спечели една от най-престижните индивидуални

...

Избраха Футболист №1 на Висшата лига в Англия

Капитанът на Ливърпул Дожрадн Хендерсън  завоюва една от най-престижните самостоятелни награди в Англия - тази за Футболист на годината, връчвана от Асоциацията на публицистите, пишещи за футбол (FWA). Халфът, който преди два дни подвигна по този начин дълго чаканата шампионска купа на " Анфийлд ", остави зад себе си плеймейкъра на Ман. Сити Кевин Де Бройне, голмайстора на Ман. Юнайтед Маркъс Рашфорд, както и своите съотборници Вирджил ван Дайк и Садио Мане.
Хендерсън е решителен победител с близо 1/4 от общия избор. Той е 12-ият състезател в историята на Ливърпул, който печели влиятелната премия. За малко повече от 12 месеца 30-годишният полузащитник съумя да вдигне трофеите в Шампионската лига, Суперкупата на УЕФА, Световното клубно състезание и купата в Премиър лийг. През януари 2020 той бе определен и за най-хубав футболист на националния тим на Англия за миналата година.
Източник: standartnews.com